Hakkımızda

Yeni nesil bir değer yatırımcısı olan Inveo, 30 yıllık sermaye piyasaları deneyimi ile geleceği parlak şirketlere yatırım yapar, bilgi ve sermaye koyar, pazar pozisyonunu ve değerini maksimize ederek bu şirketleri büyütür.

KISACA INVEO

Rekabet avantajı yüksek, inovasyona dayalı ürün ve hizmet geliştiren teknoloji şirketleri, dünyanın neresinde olursa olsun Inveo'nun ilgi odağındadır.

Sermaye piyasalarında 30 yıllık deneyime sahip olan Inveo, yeni nesil bir değer yatırımcısıdır. Ana hedefi, potansiyeli yüksek şirketlere ortak olmak, finansal ve entelektüel sermaye koyarak bu şirketlerin değerini maksimize etmektir. Rekabet avantajı yüksek, inovasyona dayalı ürün ve hizmet geliştiren teknoloji şirketleri, dünyanın neresinde olursa olsun Inveo’nun ilgi odağındadır.

Inveo’nun çıkış stratejisi ise “doğru zaman ve doğru değer” üzerine kuruludur. City Farm ve Zen Enerji yatırımlarından, bu stratejik bakış açısıyla çıkılmıştır.

Ayrıca, Grubun bu amaçla kurmuş olduğu Gedik Girişim Sermayesi, 2015 yılında yeni ortaklarla büyüyerek HUB Girişim Sermayesi adını almıştır. 60’dan fazla kuluçka dönemi yatırımı yapmış ve hâlihazırda halka açık olan Şirket’in Gruba ait hisseleri Borsa İstanbul’da satılmıştır.

2021-2025 yılları arasında 100 milyon ABD doları yatırım hedefi olan Inveo’nun amiral gemisi olan Gedik Yatırım, Türkiye’nin banka dışı en büyük aracı kurumudur.

Inveo, 1998 yılında Gedik Yatırım Ortaklığı A.Ş. adıyla kurulmuş, daha sonra ise yatırım holding statüsünü almıştır. 30 Eylül 2020 tarihine kadar GYHOL kısa koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören Inveo, bu tarihten itibaren INVEO koduyla işlem görmektedir.

INVEO’NUN FİNANSAL GÜCÜ

INVEO’NUN GELECEK HEDEFLERİ

Inveo’nun öncelikli hedefi, şirketlerin fon akışında yaşadıkları aksaklıkları gidermek; finansal yapılarını iyileştirerek söz konusu şirketleri ekonomiye ve sermaye piyasalarına kazandırmaktır.
Inveo ayrıca, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında, ana faaliyetleri cazip, büyüme olanağı sunan ve değer katabileceğine inandığı şirketlere yatırım yaparak katma değer yaratmayı ve sonrasında bu şirketleri satarak bu ekosistemi büyütmeyi hedeflemektedir.

Yatırım Stratejisi

Inveo, sermaye piyasalarında ve finansal teknoloji alanında faaliyet gösteren ve ayrıca halka açılma potansiyeli olan şirketlere özel yatırım stratejileri geliştirir.

Inveo’nun Sermaye Piyasaları alanında faaliyet gösteren şirketler için yatırım stratejisi, yurt dışında gelişim potansiyeli görülen ülkelerde Aracı Kurum veya Portföy Yönetim şirketi kurmak, lisans almak ve büyütmek, sonrasında “doğru zaman ve doğru değerlemeyle” ortak bulmak veya halka arz yoluyla çıkışı gerçekleştirmektir.

Inveo’nun Finansal Teknoloji sektörüne yönelik stratejisi ise, hızlı büyüme potansiyeline sahip, gelişime açık yönetim ekibi bulunan, küreselleşme potansiyeli yüksek veya bulunduğu pazarda yüksek pazar payına ulaşma potansiyeli bulunan şirketlere yatırım yapmaktır.

Inveo, Sermaye Piyasaları veya finansal teknolojiler alanında çalışmayan ama büyüme ve halka açılma potansiyeli olan diğer şirketlere de yatırım yapabilir.

Çıkış Stratejisi

Inveo, Sermaye Piyasaları alanında faaliyet gösteren şirketlere yaptığı yatırımlardan 10 yıl içinde çıkmayı hedefler.

VİZYON VE MİSYON

VİZYON

Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve yatırım yaptığımız şirketlere kattığımız değer ile beş sene içerisinde piyasa değerini yükselterek 1 milyar ABD doları seviyesine ulaşmak.

MİSYON

Değer yaratmayı birinci felsefesi edinen ve yaptığı yatırımlara aynı bakış açısını kazandıran bir şirket olmak,

Kaliteli ve deneyimli bir ekibi sürdürülebilir şekilde oluşturmak,

Yurt dışında gerçekleştirdiğimiz yatırımlarda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek.

ORTAKLIK YAPISI

Inveo’nun ortaklık yapısı aşağıdaki şekildedir:

YÖNETİM KURULU BAŞKANI’NIN MESAJI

Ülkemizin ve şirketlerimizin geleceği sermaye piyasalarından yükselecek …

Sermaye piyasaları ve girişimcilik ekosistemindeki deneyimini küresel know-how’la harmanlayan bir grup olarak ana amacı değer yaratmak olan bölgesel bir güç olma yolunda kararlılıkla ilerliyoruz.

Günümüzde iş dünyası radikal bir değişimden geçiyor. Start-up’ların, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ekonomisindeki yeri sürekli büyürken, bu yeni düzende kalıcı başarının yolu daha fazla iş birliği ve sinerjiden, esnek finansal stratejilerden, inovasyonu girişimcilik kasıyla entegre etmekten geçiyor.

Inveo olarak biz de, 30 yıldır Türkiye’de sermaye piyasalarının derinleşmesinde üstlendiğimiz öncü ve dönüştürücü rollerde edindiğimiz deneyimle girişimcilik ekosistemindeki başarı öykülerini çoğaltmaya odaklandık. Değer katabileceğimiz başta finansal teknoloji şirketleri olmak üzere inovatif girişimleri yakından takip ediyor; hızlı büyüme ve küreselleşme potansiyeli olan girişimlerin pazardaki konumlarını, iş modellerinin ölçeklenebilir olup olmadığını ve gelecek planlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek doğru aşamadaki şirketlere yatırım yapıyoruz. Misyonumuzda da ifade ettiğimiz gibi “değer yaratma” felsefemizi iştiraklerimize de aşılayarak onlarla birlikte büyüyor; “doğru zaman ve doğru değer” yaklaşımımızla ekosisteme örnek olan çıkışlara imza atıyoruz.

Sermaye piyasalarını, ülkemizin sağlıklı ve sürdürülebilir büyümesi açısından stratejik önemde görüyoruz. İnanıyoruz ki ülkemizin ve şirketlerimizin geleceği sermaye piyasalarından yükselecek. Bu nedenle iştiraklerimizin rekabet güçlerini artırmak ve büyümelerini desteklemek için ihtiyaç duydukları yurt içi ve dışındaki tüm alternatif finansman enstrümanlarına erişimlerini kolaylaştırıyor, Türk Sermaye Piyasalarının gelişimine desteğimizi her geçen gün artırıyoruz.

Sermaye piyasaları ve girişimcilik ekosistemindeki deneyimini küresel know-how’la harmanlayan bir Grup olarak, yurt dışında da önemli yatırımlar gerçekleştiriyor ve bölgesel bir güç olma yolunda kararlılıkla ilerliyoruz. Attığımız tüm bu adımlarda temel motivasyonumuz marka değerimizi ve ülkemizi daha ileri taşımak.

Saygılarımla,

Erhan Topaç
Yönetim Kurulu Başkanı

YÖNETİM KURULU VE ÜST YÖNETİM

Erhan Topaç

Yönetim Kurulu Başkanı

Onur Topaç

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ülkü Feyyaz Taktak

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Rüya Eser

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Bora Oruç

Yönetim Kurulu Üyesi

Demet Özdemir

Yönetim Kurulu Üyesi

Erhan Topaç

Yönetim Kurulu Başkanı

1953 yılında doğan Erhan Topaç, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans çalışmasının ardından yine aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde matematiksel modelleme konusunda doktora çalışmaları yapmıştır. 1979-1989 yıllarında Eczacıbaşı Holding’de çeşitli görevlerde yer alan Topaç, 1989-1990 yıllarında Pepsi Cola Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. Erhan Topaç, 1991 yılındaki kuruluşundan bu yana Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin, Inveo Yatırım Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı, TSPB’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

YÖNETİM KURULU KOMİTELERİ VE ÇALIŞMA ESASLARI

DENETİMDEN SORUMLU KOMİTE
ÜLKÜ FEYYAZ TAKTAK
Komite Başkanı
RÜYA ESER
Komite Üyesi
RİSKİN ERKEN SAPTANMASI KOMİTESİ
RÜYA ESER
Komite Başkanı
ÜLKÜ FEYYAZ TAKTAK
Komite Üyesi
KURUMSAL YÖNETİM KOMİTESİ
ÜLKÜ FEYYAZ TAKTAK
KYK Komite Başkanı
RÜYA ESER
KYK Komite Üyesi
DENİZ ÖZER
KYK Komite Üyesi

Yatırımlarımız

“Değer yaratma” felsefemizi iştiraklerimize de aşılayarak onlarla birlikte büyüyoruz...

Rekabet avantajı yüksek, inovasyona dayalı ürün ve hizmet geliştiren teknoloji şirketleri, dünyanın neresinde olursa olsun Inveo'nun ilgi odağındadır.

Sermaye piyasalarında 30 yıllık deneyime sahip Inveo'nun ana hedefi, potansiyeli yüksek şirketlere ortak olmak, finansal ve entelektüel sermaye koyarak bu şirketlerin değerini maksimize etmektir.

ARACILIK HİZMETLERİ

GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

Gedik Yatırım, sektörde en çok şubesi olan birinci, en çok çalışanı olan ikinci kurumdur.

1991 yılında kurulan Gedik Yatırım, Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası, Repo/Ters Repo Pazarı, Borçlanma Araçları Piyasası, Uluslararası Pazar Depo Sertifikaları Piyasası, Uluslararası Pazar Borçlanma Araçları Piyasası ile Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası ve Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri’nde aracılık hizmeti veriyor.

Sektörün lideri olma vizyonu ile çıktığı yolculuğunda 2021 yılında da emin adımlarla ilerleyen Gedik Yatırım, ilk yarıyıl finansal sonuçlarına göre, yeni nesil yatırım platformu Gedik Trader ile %126 oranında yatırımcı artışı gerçekleştirerek sektörde en çok şubesi olan birinci, en çok çalışanı olan ikinci kurumdur.

Gedik Yatırım, 2021 yılı altıncı ay sonu itibarıyla 2,7 milyar TL aktif büyüklük ile 2020 yıl sonuna göre %6,75 büyüme; 115 milyon TL net kâr ile 2020 yılının ilk 6 aylık dönemine göre %95 büyüme; 2020 yıl sonuna göre 423 milyon TL özsermaye ile %24,9 büyüme ve %27,16 özsermaye kârlılığı sağlamıştır.

Gedik Yatırım hakkında detaylı bilgi için, https://www.gedik.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

INVEO PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.

2008 yılında kurulan ve Inveo’nun %100 iştiraki olan Inveo Portföy, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde sermaye piyasası araçlarından oluşan kurumsal ve bireysel portföyleri, müşterileriyle portföy yönetim sözleşmesi yapmak suretiyle ve vekil sıfatı ile yönetiyor. Inveo Portföy’ün yönettiği fonların toplamı yaklaşık 900 milyon TL tutarındadır.

Verilen Portföy Hizmetleri Inveo Portföy’ün misyonu, bireysel ve kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarına cevap verecek, üstün performanslı yatırım fonları ile farklı yatırım araçları ve stratejilerinden oluşan seçenekler sunmaktır.

Inveo Portföy’ün amacı; bilgi, disiplin ve kaliteli hizmetin yatırımcıların seçimini sağlayacak öncelikli unsurlar olduğunu unutmadan, dürüst, güvenilir, şeffaf ve yenilikçi bir yaklaşımla, yatırımcı mutluluğu ve uzun vadeli kazancını her şeyden önde tutan bir anlayış içinde hizmet vermektir.

Inveo Portföy, yatırımcılara özel portföy yönetimi veya “yatırım fonları” olmak üzere iki farklı şekilde profesyonel portföy hizmeti sunuyor.

Inveo Portföy, önümüzdeki dönemde de sermaye piyasalarının gelişmesine yardımcı olmayı ve yatırımcıların risk profillerine ve karşılaştırma ölçütlerine göre geniş yelpazede seçenekler sunmayı ve daha yüksek getiri elde etmelerini sağlamayı hedefliyor.

Inveo Portföy hakkında detaylı bilgi için, https://www.inveoportfoy.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MARBAŞ MENKUL DEĞERLER A.Ş.

Marbaş, güven ve şeffaflık prensipleri ile birikimlerini sermaye piyasalarında değerlendirmeyi tercih eden yatırımcılara hizmet veriyor.

1990 yılında faaliyete başlayan Marbaş Menkul Değerler, 2004 yılından itibaren sektörün önde gelen aracı kurumlarından Gedik Yatırım iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Marbaş Menkul Değerler, Türkiye sermaye piyasalarının en köklü aracı kurumlarından biridir. Temel amacı yatırımcı memnuniyeti sağlamak olan Marbaş, bu amacına yönelik olarak bilgi, güven ve şeffaflık prensipleri ile birikimlerini sermaye piyasalarında değerlendirmeyi tercih eden yatırımcılara hizmet veriyor.

Yatırımcıların sermaye piyasalarına hızlı, kaliteli ve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla piyasalardaki gelişmeleri takip eden Marbaş Menkul Değerler, tüm faaliyet ve hizmetlerinde yatırımcı memnuniyetine öncelik veriyor.

Marbaş Menkul Değerler hakkında detaylı bilgi için, https://marbasmenkul.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER YATIRIMLAR

ALBILA SERUM BİYOLOJİK ÜRÜNLER SAN. VE TİC. A.Ş.

2017’de bir "Melek Yatırımcılık" projesi ile kurulan ALBILA’nın ortaklık yapısını Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından 40 kişi oluşturuyor.

Eskişehir Organize Sanayi'de 7 dönümlük alan üzerine kurulu olan tesiste, ekosisteme zarar vermeden, hayvan sokmalarına karşı, at kaynaklı panzehir üretmeyi planlayan ALBILA, Eskişehir’deki ilk ilaç üretim tesisidir. Genel Merkezi İstanbul'da olan ALBILA, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde, GMP standartlarında üretim tesisi; Osmangazi Üniversitesi bünyesinde, akrep venom üretim ünitesi; Mahmudiye'de at bakım ve immunizasyon ünitesi ile faaliyetlerini sürdürüyor.

ALBILA, Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmalarını yürütüyor ve uluslararası üniversitelerden akademik destek sağlıyor. 1.600 metrekarelik Ar-Ge, Ür-Ge ve temiz odadan oluşan tesis; kimyager, moleküler biyolog, eczacılardan oluşan genç ve dinamik bir ekibe sahiptir.

Akrep zehrinin Türkiye'nin ihracatına "çok yüksek katma değeriyle" katkı sunacağına inanan ALBILA, antivenom tesisi ile 2019 yılında dünyaca ünlü İngiliz yayını Financial Times’da haber olarak yer aldı.

Antiserum, biyoteknolojik ürün geliştirme ve Ar-Ge faaliyetlerinde Türkiye'de öncü ve lider; dünyada da söz sahibi olmayı amaçlayan ALBILA, ekosisteme zarar vermeden, insan ve insan sağlığına yararlı olabilecek gelişmeleri hayata geçirmeyi hedefliyor.


ALBILA hakkında detaylı bilgi için, http://www.albila.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

FINVEO UK

2018’de kurulan Finveo UK (Finveo Limited), (eski adıyla: Gedik International), Inveo’nun 30 yıllık Türkiye sermaye piyasalarında devam eden faaliyetlerini uluslararası arenaya taşıyan ilk iştirakidir.

FCA bünyesinde 916641 referans numarasıyla kayıtlı olan Finveo, tüm dünya borsalarında aracılık faaliyetleri yürütme yetkisine sahiptir.

Finveo, baştan sona tüm sermaye piyasası araçlarını kapsayacak yapıda sunduğu üst düzey hizmetle, yatırımcılarına sürdürülebilir katkı sağlamayı; böylece gelirlerini büyütmeyi hedefliyor.

Türkiye sermaye piyasalarının gelişimi vizyonunu benimseyen Finveo’nun aracılık faaliyetleri, yoğun olarak Borsa İstanbul’a yönelik bireysel ve kurumsal profesyonel yatırımcılara odaklanıyor.

Inveo iştiraklerinin Türkiye Sermaye Piyasalarında başarıyla yürüttüğü lider rolünü, uluslararası sahneye taşımayı amaçlayan Finveo, küresel çapta en büyükler liginde olan yabancı yatırım bankalarıyla eşit platformda olmak ve uluslararası sermaye piyasası aracılık hizmetlerinde akla gelen ilk marka olmak hedefleriyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Ana Faaliyet Konuları

 • Hisse Senedi Piyasaları Aracılık Faaliyetleri
 • Vadeli İşlemler Piyasaları Aracılık Faaliyetleri
 • Borsa Yatırım Fonları Aracılık Faaliyetleri
 • Gelişen ve Gelişmiş Ülke Borsalarına Doğrudan Erişim

Verilen Hizmetler

 • Dünya borsalarına doğrudan emir iletimi
 • Sermaye Piyasalarına yönelik rapor ve araştırma hizmetleri
 • Borsalara doğrudan bağlantı (DMA) ve emir iletimine yönelik teknoloji hizmetleri

Finveo UK hakkında detaylı bilgi için, https://finveo.co.uk/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

FINVEO JSC

Karadağ Sermaye Piyasaları Otoritesi’nden aracı kurum lisansına haiz Finveo, 2020 yılında faaliyete başlamıştır.

Uluslararası sermaye piyasaları odağında özellikle bireysel yatırımcılara odaklanan Finveo, 10’dan fazla yabancı dilde hizmet verme kapasitesiyle tüm dünyaya üst düzey sermaye piyasaları aracılık hizmetleri sunuyor

Faaliyet odağında Avrupa, Orta Doğu ve Asya ülkeleri olan Finveo, öncü teknolojik altyapısı ve otonom iş süreçleriyle bireysel yatırımcılara farklı finansal araçlarda kolay, düşük maliyetli ve hızlı bir erişim sağlıyor.

Bireysel yatırımcıların yanı sıra, öncü ve sürekli güncellenen teknolojik altyapısıyla uluslararası aracı kurumlara da hizmet sunan Finveo, FX likidite hizmetleri, küresel borsalara erişim gibi başlıklarda da kurumsal kapasitede hizmet veriyor.

Inveo iştiraklerinin çeyrek asırdır başarıyla yürüttüğü Türkiye Sermaye Piyasalarındaki lider rolünü dünyadaki tüm coğrafyalara taşımayı amaçlayan Finveo, teknoloji ve kolay etkileşimi odağına alarak hizmet ağını hızla genişletiyor.

Ana Faaliyet Konuları

 • Forex Piyasası Bireysel Yatırımcı Aracılık Hizmetleri
 • Forex Piyasası Kurumsal Yatırımcı Aracılık Hizmetleri
 • Hisse Senedi Piyasaları Aracılık Faaliyetleri
 • Vadeli İşlemler Piyasaları Aracılık Faaliyetleri
 • Borsa Yatırım Fonları Aracılık Faaliyetleri
 • Gelişen ve Gelişmiş Ülke Borsalarına Doğrudan Erişim

Verilen Hizmetler

 • FX Piyasalarına Düşük Maliyetli Doğrudan Emir İletimi
 • Dünya borsalarına doğrudan emir iletimi
 • Sermaye piyasalarına yönelik rapor ve araştırma hizmetleri
 • Borsalara doğrudan bağlantı (DMA) ve emir iletimine yönelik teknoloji hizmetleri

Finveo hakkında detaylı bilgi için, https://www.finveo.mn/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

NOVEL SCALA BASILI YAYIN VE TANITIM TİCARET A.Ş.

İş ekonomi ve finans alanına odaklı bir yayıncılık şirketi olan Novel Scala, 1992’de Scala Yayıncılık adı ile kuruldu. İlk kitabı Borsa’da tek Başına Peter Lynch’le yayın dünyasında büyük ilgi gören Novel Scala, satış listelerine ikinci sıradan girdi. Onu Edvin Lefevre’in kaleme aldığı 80 yıllık bir borsa klasiği Bir Borsa Spekülatörünün Anıları izledi.

Novel Scala, zaman içinde edebiyat, roman, şiir, tıp ve ilk gençlik kitaplarıyla alanlarını genişletti. Kuruluşunun 10. yılında dağıtım altyapısını kurarak bir yayıncılık ve dağıtım şirketi olarak yeniden yapılandı. 2002 yılında Türkiye’deki ilk internet üzerinden kitap satışı gerçekleştiren şirketi oldu.

Yeniden kuruluş amacına geri dönen Novel Scala, iş yönetim, finans ve ekonomi konularına odaklanarak, Türkiye’de finansal okur yazarlığın gelişmesine katkı sunmayı hedefliyor.


Novel Scala hakkında detaylı bilgi için, https://www.scalakitapci.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BOĞAZİÇİ VENTURES

Boğaziçi Ventures, farklı dikey ve coğrafyalarda teknoloji şirketlerine yatırım yapan fonların kurulması, yönetilmesi ve yatırım yapılan portföy şirketlerine üst düzeyde katma değer yaratılmasına odaklanmaktadır. 100’ün üzerinde teknoloji şirketine yatırım kararı almış Boğaziçi Ventures ortakları, teknoloji girişimlerinde aktif rol almakta, girişimcilerin uluslararası başarılara giden yolda kendilerine eşlik etmektedir.

Boğaziçi Ventures, yatırımcıların ihtiyaçlarına göre özel fonlar da kurup yönetmekte ve dijital paralar için saklama hizmetleri sağlamaktadır.

Aktif yatırımlarına devam eden teknoloji yatırım fonu “BV Growth” ise Türkiye’de yerleşik olup uluslararası piyasalara hızla açılabilecek oyun, finans teknolojileri, dijital sağlık ve perakende teknolojileri alanlarında büyüme aşamasındaki girişimlere yatırım yapmaktadır.


Boğaziçi Ventures hakkında detaylı bilgi için, https://www.bogaziciventures.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

HIVC GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

HIVC Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2020 yılında kurulmuştur. Şirket, kayıtlı sermayeli olarak ve çıkarılmış sermayesini, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal etmek ve esas olarak Türkiye`de kurulmuş veya kurulacak olan, gelişme potansiyeli taşıyan ve kaynak ihtiyacı olan girişim şirketlerine yapılan uzun vadeli yatırımlara yöneltmek üzere faaliyet gösteren sermaye piyasası düzenlemelerine tabi bir anonim ortaklıktır.


Ortağın Adı Sermayedeki Payı TL Sermayedeki Payı (%)
Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 21.287.500 56,20
Inveo Yatırım Holding A.Ş. 3.712.500 9,80
Diğer 12.878.790 34,00
Toplam 37.878.790,00 100,00

APOSTO TEKNOLOJİ VE MEDYA A.Ş.

Aposto Teknoloji ve Medya A.Ş., (Aposto!) Mobil Telefon, bilgisayar ve her türlü elektronik ortamda ve internet ortamında kullanılmak üzere her türlü yazılım geliştirme, ürün ve yan ürün geliştirme haber okuma uygulamaları dahil ve bunlarla sınırlı olmamak kaydı ile her türlü uygulamaların geliştirilmesi amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Bir e-bülten yayıncısı ve servisi olan Aposto!, "Gürültüden uzaklaş." mottosuyla yepyeni bir gazete ve dergi deneyimi sunma amacıyla yola çıkmış bir medya ve teknoloji girişimidir. Aposto!; her sabah 7.30'da gönderdiği Gündem bülteninin yanı sıra iş dünyası, politika, teknoloji, spor, gastronomi, kültür sanat, moda gibi temalara odaklanan çoğunlukla haftalık - periyodik yayınlarını e-posta bültenleri ve mobil - web uygulamalarıyla ulaştırıyor.


Ortağın Adı Sermayedeki Payı TL Sermayedeki Payı (%)
Inveo Yatırım Holding A.Ş. 3.580,00 4,59
Toplam Sermaye 78.063,00

Aposto! hakkında detaylı bilgi için, https://apostonews.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BODRUM GİRİŞİMCİLİK A.Ş.

Bodrum Girişimcilik A.Ş., girişim projelerinde yönetim danışmanlığı, fizibilite raporları ve analizlerinin hazırlanmasına destek olarak; gerekli mühendislik, yazılım, eğitim ve destek servis hizmetlerinin sağlanmasının yanı sıra girişim projelerinin şirket değerlemelerini arttırmaya yönelik her türlü destek, mentörlük, yatırıma ve finansal kaynaklara erişimi, global pazarlara erişimi sağlamayı amaçlar. Ayrıca Şirket, girişim şirketlerinin büyüme süreçlerini hızlandırmak ve yatırım alma aşamalarına gelebilmelerine destek olmak üzere hızlandırma programları düzenler ve hızlandırma programlarında girişimlerin ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçlara yönelik çözüm önerileri ve stratejileri geliştirir.


Ortağın Adı Sermayedeki Payı TL Sermayedeki Payı (%)
Inveo Yatırım Holding A.Ş. 200.000,00 10,00
Toplam Sermaye 2.000.000,00

HOP TEKNOLOJİ A.Ş.

Hop Teknoloji A.Ş., paylaşımlı mobilite alanında Türkiye'nin öncü firmalarından biri olarak Aralık 2019'da kurulmuştur. Şirket, kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ve donanım teknolojileri ile geleceğin şehirleri için paylaşımlı, çevreci ve sürdürülebilir ulaşım yöntemleri sunmaktadır. Kısa mesafeli ulaşımın çevreci alternatifi olarak kullanıcılara sunulan ilk ürün olan "HOP! Scooter" isimli elektrikli skuter, sürüş kolaylığı, performansı ve teknolojisiyle hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmeyi sağlamaktadır. Ülkemizde 14 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Elektrikli Skuter Yönetmeliği" ile yasal altyapısı da oluşturulan paylaşımlı elektrikli skuter girişimlerinin, şehirlerin taşımacılık sorunlarını çözmede de devrim yaratabileceği düşünülmektedir. Halihazırda şehirlerin mevcut ulaşım ağına entegre olarak paylaşımlı elektrikli skuter hizmeti veren Hop, ilerleyen dönemde elektrikli bisiklet, elektrikli moped gibi diğer hafif elektrikli araçları da paylaşımlı olarak sunmayı planlamaktadır. Şirket, Inveo Yatırım Holding ile yaptığı ortaklıkla birlikte, Türkiye'nin birçok ilinde hizmet sağlamayı, daha sonra faaliyetlerini hızla yurtdışına taşımayı hedeflemektedir.


Ortağın Adı Sermayedeki Payı TL Sermayedeki Payı (%)
Inveo Yatırım Holding A.Ş. 523.125,00 15,50
Toplam Sermaye 3.375.000,00

HOP! hakkında detaylı bilgi için, https://hoplagit.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DETAY DANIŞMANLIK BİLGİSAYAR HİZMETLERİ SANAYİ DIŞ TİCARET A.Ş.

Detay Danışmanlık Bilgisayar Hizmetleri Sanayi Dış Ticaret A.Ş. ArGe Merkezi'nde geliştirdiği yenilikçi çözümlerinin yanı sıra, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik tüm SAP modüllerindeki uzman danışmanları aracılığıyla uçtan uca SAP çözüm hizmetlerini 1999 yılından itibaren Detaysoft adı ile vermektedir. Şirketin en önemli misyonu, konusunda uzman ekiplerinin danışmanlığı ile müşterilerine sundukları çözümlerle iş süreçlerini uluslararası standartlara taşımaktır.


Ortağın Adı Sermayedeki Payı TL Sermayedeki Payı (%)
Inveo Yatırım Holding A.Ş. 1.306.050,00 5,5
Toplam Sermaye 23.746.000,00

DetaySoft hakkında detaylı bilgi için, https://www.detaysoft.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

HUB GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Türkiye'de kurulmuş veya kurulacak olan, gelişme potansiyeli taşıyan ve kaynak ihtiyacı olan girişim şirketlerine yapılan uzun vadeli yatırımlara yöneltmek üzere faaliyet gösteren Şirket, 2006 yılında HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı adı ile kuruldu. Şirketin en önemli misyonu, gelişme potansiyeli taşıyan erken aşama teknoloji girişimlerine finansman ve geniş kapsamlı destek sağlayarak global çapta başarılı olmalarını hedeflemektir.


Ortağın Adı Sermayedeki Payı TL Sermayedeki Payı (%)
Inveo Yatırım Holding A.Ş. 135,000 0,45
Toplam Sermaye 30.000.000

DEVEXPERTS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş.

Devexperts Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. bireysel ve kurumsal hizmet sunan aracı kurumlar, servet yönetim şirketleri, yatırım fonları, borsalar ve sigorta şirketleri için finansal ürünler için veri dağıtımı hizmetleri veren Şirket, 2002 yılında kuruldu. Şirketin en önemli misyonu, finans sektöründeki şirketlere özelleştirilmiş veri dağıtım çözümleri ve Fintech alanındaki uzmanlık sağlayarak, şirketlerin büyümelerine ve rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olmaktır.


Ortağın Adı Sermayedeki Payı TL Sermayedeki Payı (%)
Inveo Yatırım Holding A.Ş. 5.549,00 9,99
Toplam Sermaye 55.549,00

DEVEXPERTS TEKNOLOJİ YAZILIM GELİŞTİRME A.Ş.

Devexperts Teknoloji Yazılım Geliştirme A.Ş. bireysel ve kurumsal hizmet sunan aracı kurumlar, servet yönetim şirketleri, yatırım fonları, borsalar ve sigorta şirketleri için finans yazılım çözümleri ve finansal teknojiler hizmetleri veren Şirket, 2002 yılında kuruldu. Şirketin en önemli misyonu, finans sektöründeki şirketlere özelleştirilmiş yazılım çözümleri ve Fintech alanındaki uzmanlık sağlayarak, şirketlerin büyümelerine ve rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olmaktır.


Ortağın Adı Sermayedeki Payı TL Sermayedeki Payı (%)
Inveo Yatırım Holding A.Ş. 4.995,00 9,99
Toplam Sermaye 50.000,00

Yatırımcı İlişkileri

HİSSE SENEDİ BİLGİLERİ

INVEO YATIRIM HOLDING A.Ş. (INVEO)

ŞİRKET BİLGİLERİ

Unvanı:
Inveo Yatırım Holding A.Ş.
Merkezi:
İstanbul
Kuruluş Tarihi:
12.03.1998
Nevi Değişiklik Tarihi:
11.09.2014
Faaliyet Konusu:
Gelişme ve büyüme potansiyeli olan şirketlere yatırım yapmak
Şirket’in İnternet Sitesi:
www.inveo.com.tr
Şirket Adresi:
Ofis Park Maltepe Altayçeşme Mahallesi Çamlı Sok. No: 21, Kat: 12, Maltepe /İstanbul
Tel:
0216 377 77 90
Faks:
0216 377 11 36
Ticaret Sicil No:
391828-334910
Kayıtlı Sermaye Tavanı:
500.000.000-TL
Çıkarılmış Sermaye:
96.000.000-TL
Halka Arz Tarihi:
Nisan 1999

RAPORLAR

Yıllık ve Çeyreksel Bazda
Mali Tablolar

Inveo Yatırım Holding A.Ş. yıllık ve
çeyreksel bazda mali tablolarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

Yıllık ve Ara Dönem
Faaliyet Raporları

Inveo Yatırım Holding A.Ş. yıllık ve
ara dönem faaliyet raporlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Yönetim


Esas Sözleşme

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Esas Sözleşmesi’ne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.inveo.co/kurumsalYonetim/ESASSOZLESME.pdf

Bilgilendirme Politikası

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Bilgilendirme Politikası’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.inveo.co/kurumsalYonetim/BILGILENDIRME POLITIKASI.pdf

Kar Dağıtım Politikası

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Kar Dağıtım Politikası’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.inveo.co/kurumsalYonetim/KAR_DAGITIM_POLITIKASI.pdf

Ücretlendirme Politikası

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Ücretlendirme Politikası’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.inveo.co/kurumsalYonetim/UCRET_POLITIKASI.pdf

İç Yönerge

Inveo Yatırım Holding A.Ş. İç Yönergesi’ne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.inveo.co/kurumsalYonetim/IC_YONERGE.pdf

Etik Kurallar

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Etik Kuralları’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.inveo.co/kurumsalYonetim/GDKYO_ETIK_KURALLAR3305.pdf

Pay Sahipleri

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Pay Sahipleri hakkında bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.kap.org.tr/tr/cgif/4028e4a140f2ed7201413b67b22f0929

Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık hakkında bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.kap.org.tr/tr/cgif/4028e4a140f2ed7201413b67b22f0929

Menfaat Sahipleri

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Menfaat Sahipleri hakkında bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.kap.org.tr/tr/cgif/4028e4a140f2ed7201413b67b22f0929

Yönetim Kurulu-I, Yönetim Kurulu-II ve Yönetim Kurulu-III

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu-I, Yönetim Kurulu-II ve Yönetim Kurulu-III hakkında bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.kap.org.tr/tr/cgif/4028e4a140f2ed7201413b67b22f0929

Yönetim Kurulu Üyeleri Bağımsızlık Beyanları

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Bağımsızlık Beyanları’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.inveo.co/kurumsalYonetim/FAALIYET_RAPORU.pdf

Derecelendirme Notu

JCR Eurasia Rating, Inveo Yatırım Holding A.Ş.'nin kredi derecelendirme sürecinde, Uzun ve Kısa Vadeli Ulusal Notlarını 'AA-(Trk)' ve 'A-1+(Trk)', notlara ilişkin görünümleri ise 'Stabil' olarak teyit etti. Ayrıca Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notları ve görünümleri ülke tavanı olan 'BB+' ile sınırladı.

Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı

Şirketimiz, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine göre faaliyet gösteren halka açık bir kuruluştur.

Sermaye Piyasası Kurulunun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ’in, saydamlık, eşitlik, sorumluluk ve hesap verebilirlik ilkelerini benimsemiş olan Inveo Yatırım Holding, ilgili tebliğ çerçevesinde uygulanması zorunlu tutulan Kurumsal Yönetim İlkelerinin tamamına, zorunlu tutulmayan ilkelerin ise çoğunluğuna uymaktadır.

Uygulanamayan istisna nitelikteki bazı ilkeler ise herhangi bir çıkar çatışmasına sebebiyet vermemektedir. Söz konusu faaliyet döneminde Kuruluşumuz, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yayımladığı Kurumsal Yönetim İlkelerinde yer alan prensiplerin bir kısmına uyum göstermiştir. Şirketin iç kontrol sistemi kapsamında denetimler ve raporlamalar yapılmıştır. Önümüzdeki dönem kurumsal yönetim ilkelerinde yer alan prensiplerde uyum sağlanamayan maddelerle ilgili olarak uyum çalışmaları sürdürülecektir.

Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu SPK’nın 10.01.2019 tarih, 2/49 sayılı kararı ile II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği uyarınca şirketlerce halihazırda yapılan Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporlamasına ek olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kurumsal Yönetim Uyum Raporu ve Kurumsal Yönetim Bilgi Formu şablonlarının doldurulmasına karar verilmiştir. SPK’nın bu 15 kararı doğrultusunda Şirketimizce KAP’ta doldurulan şablonlara (KYUR) www.kap. org.tr/tr/ Bildirim/906772 (KYBF)www.kap .org.tr/tr/Bildirim /821208 adresinden ulaşılabilmektedir.

ÖZEL DURUM AÇIKLAMALARI

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Özel Durum Açıklamalarını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) web sitesinde görüntülemek için tıklayınız.

GENEL KURUL BİLGİLERİ

2021 Genel Kurul Soru ve Cevapları

2021 Genel Kurul Soru ve Cevaplar Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2021 Genel Kurul Soru ve Cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2021 Yılı Kar Dağıtım Tablosu

2021 Yılı Kar Dağıtım Tablosu Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2021 Yılı Kar Dağıtım Tablosu’na buradan ulaşabilirsiniz.

2021 Yılı Bilgilendirme Dökümanı

2021 Yılı Bilgilendirme Dökümanı Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2021 Yılı Bilgilendirme Dökümanı’na buradan ulaşabilirsiniz.

2021 Yılı Olağan Genel Kurul Çağrı İlanı

2021 Yılı Olağan Genel Kurul Çağrı İlanı Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Çağrı İlanı’na buradan ulaşabilirsiniz.

2021 Yılı Olağan Genel Kurul Hazirun Cetveli

2021 Yılı Olağan Genel Kurul Hazirun Cetveli Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Hazirun Cetveli’ne buradan ulaşabilirsiniz.

2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı

2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı’na buradan ulaşabilirsiniz.

2021 Yılı Esas Sözleşme Tadil Metni

2021 Yılı Esas Sözleşme Tadil Metni Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2021 Yılı Esas Sözleşme Tadil Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.

2021 Yılı Geri Alım Programı

2021 Yılı Geri Alım Programı Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2021 Yılı Geri Alım Programı’na buradan ulaşabilirsiniz.

2020 Yılı Kar Dağıtım Tablosu

2020 Yılı Kar Dağıtım Tablosu Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2020 Yılı Kar Dağıtım Tablosu’na buradan ulaşabilirsiniz.

2020 Yılı Bilgilendirme Dökümanı

2020 Yılı Bilgilendirme Dökümanı Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2020 Yılı Bilgilendirme Dökümanı’na buradan ulaşabilirsiniz.

2020 Yılı Olağan Genel Kurul Çağrı İlanı

2020 Yılı Olağan Genel Kurul Çağrı İlanı Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Çağrı İlanı’na buradan ulaşabilirsiniz.

2020 Yılı Olağan Genel Kurul Hazirun Cetveli

2020 Yılı Olağan Genel Kurul Hazirun Cetveli Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Hazirun Cetveli’ne buradan ulaşabilirsiniz.

2020 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı

2020 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı’na buradan ulaşabilirsiniz.

2020 Yılı Esas Sözleşme Tadil Metni

2020 Yılı Esas Sözleşme Tadil Metni Inveo Yatırım Holding A.Ş. 2020 Yılı Esas Sözleşme Tadil Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.

KVKK VE GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

01.01.2020
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Başvuru Formu
01.01.2020
Kişisel Verilerin Korunması
29.03.2018
Inveo Yatırım Holding Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
29.03.2018
Çerez Politikamız

Duyurular

22.06.2022
İç Kaynaklardan Bedelsiz Sermaye Artırımı İhraç Belgesi
06.05.2022
Sermaye Artırımından elde edilen fonun kullanımına ilişkin Denetimden Sorumlu Komite Raporu ekte yer almaktadır.
16.02.2022
Sermaye Artırımından elde edilen fonun kullanımına ilişkin Denetimden Sorumlu Komite Raporu ekte yer almaktadır.
04.02.2022
Inveo Yatırım Holding Borçlanma aracı ihraç belgesi
17.11.2021
Şirketimiz esas sözleşmesinin 'SERMAYE VE PAYLAR' başlıklı 7. Maddesinin değiştirilmesiyle ilgi başvurumuz Sermaye Piyasası Kurulu tarafından olumlu karşılanmıştır. İlgili Tadil Metni ekte yer almaktadır.
17.11.2021
Şirketimiz sermayesinin 66.000.000 TL (%220 oranında) artırılarak 30.000.000 TL' den 96.000.000 TL' ye artırılmasına ilişkin Şirketimiz esas sözleşmesinin 'Sermaye ve Paylar' başlıklı 7' inci maddesinin tadili için Sermaye Piyasası Kurulu' na başvuruda bulunulmuştur. Başvurumuz 17.11.2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından olumlu karşılanmıştır. İlgili Tadil Metni ekte yer almaktadır.
04.11.2021
Inveo Yatırım Holding tasarruf sahiplerine satış duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.
22.10.2021
Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan izahnamede de ifade edildiği üzere Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı ve hakim ortağı Erhan Topaç yapılacak sermaye artırımında kendi payına düşen yeni pay alma haklarının tamamını kullanacağını taahhüt etmiştir. Söz konusu sermaye artırımına ilişkin yeni pay alma haklarının kullanımına 20.10.2021 tarihinde başlanmış olup, Erhan Topaç yukarıda belirtilen taahhüdünü yerine getirmiştir.
18.10.2021
Rüçhan Hakkı Kullanımı Başlangıç Tarihi 20.10.2021 olup, Rüçhan Hakkı Kullanımı Bitiş Tarihi 03.11.2021'dir.
15.10.2021
Şirket'imizin 250.000.000,00 (ikiyüzellimilyon) TL kayıtlı sermaye tavanı içinde 30.000.000,00 (otuzmilyon) TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle %220 oranında 66.000.000,00 (altmışaltımilyon) TL artırılarak 96.000.000,00 (Doksanaltımilyon) TL'ye çıkarılmasına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan izahname ekte yer almaktadır.
15.10.2021
Şirket'imizin 250.000.000 (İkiyüzellimilyon) TL kayıtlı sermaye tavanı içinde 30.000.000 (otuzmilyon) TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle %220 oran ında 66.000.000 (altmışaltımilyon) TL artırılarak 96.000.000 (Doksanaltımilyon) TL'ye çıkarılmasına ilişkin başvurumuzun olumlu karşılandığı Sermaye Piyasası Kurulu'nun 14.10.2021 tarih ve 2021/51 sayılı bülteninden öğrenilmiştir.
27.09.2021
Şirketimizin bedelli sermaye artırımından elde edilecek fonun kullanım yerlerine ilişkin revize raporu ekte yer almaktadır.
27.09.2021
25.09.2021 tarihli Resmi Gazete'de duyurulduğu üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Yatırım Bankası kuruluşu başvurumuz onaylanmıştır. Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., 300.000.000 TL sermaye ile kurulacak Yatırım Bankası'nda %25 oranında hisseye sahip olacak ve sermayeye 75.000.000 TL nakit bedel ile katılacaktır. Inveo Yatırım Holding A.Ş., kurulacak Yatırım Bankası'na %74,999 hisse oranı ile katılacak olup, kalan hisseler grup şirketlerimizden Inveo Portföy Yönetimi A.Ş. ile birlikte Erhan Topaç ve Onur Topaç arasında eşit şekilde paylaşılacaktır.
2.07.2021
Şirketimiz yatırım bankası kuruluş izni almak için 02.07.2021 tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvuruda bulunmuştur.
31.05.2021
JCR-Eurasia Rating, Inveo Yatırım Holding A.Ş.'yi gözden geçirme sürecinde, yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek, Uzun Vadeli Ulusal Notunu 'A (Trk) ‘dan AA- (Trk) ‘a yükseltmiştir, Kısa Vadeli Ulusal Notu'nu ise ‘A-1+(Trk), görünümlerini ise ‘Stabil' olarak korumuştur. Ayrıca, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notları 'nı ülke tavanı olan ‘BB+' olarak, görünümlerini ise ülke notuna paralel bir şekilde ‘Negatif' olarak belirlemiştir. Kredi Derecelendirme Not Bildirimine ilişkin rapor ekte yer almaktadır.
14.04.2021
Şirketimizin esas sözleşmesinin güncel hali ekte yer almaktadır.
12.04.2021
Şirketimiz esas sözleşmesinin 'ŞİRKETİN MERKEZ VE ŞUBELERİ' başlıklı 3‘üncü  ve 'SERMAYE VE PAYLAR' başlıklı 7‘inci  maddeleri ekte yer alan yeni şekli ile değiştirilmiştir. Değişiklik 12.04.2021 tarihinde İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir. Inveo Tadil Metni ekte yer almaktadır.
12.04.2021
Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100.000.000 TL 'den 250.000.000 TL'ye çıkarılmasına ilişikin karar 19.03.2021 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı' nda kabul edilerek, İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 12 Nisan 2021 tarihinde tescil edilmiştir. Inveo Tadil Metni ekte yer almaktadır.
19.03.2021
Inveo Yatırım Holding Anonim Şirketi'nin 19.03.2021 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı 12.04.2021 tarihinde tescil edilmiştir. İlgili dökumanlar ekte yer almaktadır.
17.03.2021
İştirakimizin halka açıklık oranını arttırmak ve bu sayede hisse derinliğine katkıda bulunmak için tamamı yurtdışında yerleşik kurumsal  yatırımcılara olmak üzere Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. payları ile  ilgili olarak 21,90  fiyattan 3.000.000 adet satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız 17.03.2021 tarihi itibariyle % 43,04 sınırına düşmüştür.
02.03.2021
Ortaklarımızdan Sayın Erhan TOPAÇ'ın Şirketimize gönderdiği yazıda; anılan kişinin Şirketimizde sahip olduğu paylardan Şirketimiz sermayesinin %5' ine tekabül eden 1.500.000 TL nominal değerli kısmının Sermaye Piyasası Kurulu'nun (Kurul) VII-128.1 sayılı Pay Tebliği'nin 27. maddesi hükümleri çerçevesinde satılabilmesini teminen hazırlanan pay satış bilgi formunun onaylanması talebiyle Kurul'a başvurulduğu hususunun ifade edildiği 02.02.2021 tarihli özel durum açıklamamız ile kamuya duyurulmuştu. Kurul'un 25.02.2021 tarih ve 11/304 sayılı toplantısında, Sayın Erhan TOPAÇ'ın söz konusu talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiş olup, Kurulca onaylı pay satış bilgi formu Ek'te yer almaktadır.
24.02.2021
Şirketimizin 24.02.2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile, 1. 21.01.2021 tarih ve 546 sayılı yönetim kurulu kararının revize edilmesine, 2. Seri: VII-128.1 sayılı Tebliğin 33. Maddesi çerçevesinde Bedelli Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerlerinin ekli Rapora uygun olarak belirlenmesine, 3. Raporun Sermaye Piyasası Kurulu'na iletilmesine ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurulmasına karar verilmiştir.Bedelli Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerlerine ilişkin revize Rapor ekte yer almaktadır.
16.02.2021
Şirketimiz Olağan Genel Kurul Toplantısı gündemi görüşmek üzere 19.03.2021 günü saat 12:00'da Altayçeşme Mah. Çamlı Sok. Ofis Park Maltepe No : 21 Kat:11 Maltepe/ İstanbul adresinde yapılacaktır. İlgili dökumanlar ekte yer almaktadır.
16.02.2021
16.02.2021 tarihinde Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. payları ile ilgili olarak 29,00 - 29,46 fiyat aralığından 600.000 adet satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız 16.02.2021 tarihi itibariyle % 45,54 sınırına düşmüştür.
02.02.2021
Duyurumuza istinaden, esas sözleşmenin ilgili maddelerinin değişikliğine ilişkin yaptığımız başvuru Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 29.01.2021 tarihinde onaylanmıştır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
22.01.2021
INVEO YATIRIM HOLDİNG A.Ş. İzahname
04.12.2020
Inveo Yatırım Holding Borçlanma Aracı İhracı Başvurusu
20.07.2020
ESAS Sözleşme Tadil Metni
01.01.2020
Gedik Yatırım Holding A.Ş. Kullanılmayan Rüçhan Haklarına İlişkin Duyuru
01.06.2018
Pay Alım Teklifi Bilgi Formu
01.05.2018
Gedik Yatırım Holding A.Ş. İhraç Belgesi
23.03.2016
Gedik Yatırım Holding A.Ş. Bedelli Sermaye Artırımından Sağlanan Fonun Kullanım Yerlerine İlişkin
15.09.2015
Gedik Yatırım Holding A.Ş. Bedelli Sermaye Artırımı İzahnamesi
26.09.2012
Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı
01.01.2012
Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu
15.07.2007
Vob'da İşlem Yapma Prensipleri Yönetim Kur. Kararı

Yatırımcı İlişkileri İletişim Bilgileri

Deniz Özer
Yatırımcı İlişkileri Müdürü
Melek Melis İnal
Yatırımcı İlişkileri Uzmanı
Beyzanur Gök
Yatırımcı İlişkileri Uzman Yardımcısı
Özlem Göç
Yatırımcı İlişkileri Görevlisi
Telefon : 0216 453 0033
Faks : 0216 377 1136
E-Posta : ir@inveo.com.tr